Elamiskulud Balil 2026: Kuueelarved vÀlismaalastele, nomaadidele ja investoritele

Kristjan Ploompuu
Kristjan PloompuuFounder/CEO
·16 min lugemist
Jaga
Elamiskulud Balil 2026: Kuueelarved vÀlismaalastele, nomaadidele ja investoritele

Elamiskulud Balil 2026: mida eelarvestada?
Üksik vĂ€lismaalane saab Balil mugavalt elada $1,800 kuni $2,500 kuus aastal 2026. See sisaldab privaatvillat vĂ”i korterit, igapĂ€evast vĂ€ljas söömist, skooterit, kommunaalkulusid ja aktiivset sotsiaalelu. SÀÀstlikud diginomaadid saavad hakkama $1,000 kuni $1,500 eest. Pered, kellel on rahvusvahelise kooli kulud, peaksid arvestama $4,000 kuni $6,500. Need arvud pĂ”hinevad 2026. aasta I kvartali rendituru andmetel Canggu, Ubud, Seminyak, Uluwatu ja Sanur piirkondades.

Kui palju tegelikult Balil elamine maksab?

Elamiskulud Balil 2026 — vĂ€lismaalaste elustiil ja kuueelarve juhend

LĂŒhivastus: oluliselt vĂ€hem kui enamikus lÀÀneriikides, koos kĂ”rgema elukvaliteediga. Bali on umbes 50–65% odavam kui LÀÀne-Euroopa ja 60–70% odavam kui Austraalia vĂ”i USA sarnase elustiili puhul.

Tegelik vastus sÔltub kolmest asjast: kus te elate, kuidas te sööte ja millist majutust valite. Need kolm kategooriat moodustavad umbes 75% enamiku vÀlismaalaste igakuistest kulutustest. Ideaalse piirkonna valimisel aitab meie juhend milline Bali piirkond sobib teie elustiilile.

Siin on kiire ĂŒlevaade elustiilide lĂ”ikes. Detailsed jaotused jĂ€rgnevad allpool.

Elustiili taseKuueelarveMida saate
Eelarve (diginomaad)$1,000 kuni $1,500Ühisvilla vĂ”i stuudio, kohalik toit, skooterit, lihtne sotsiaalne elu
Keskmine (mugav vĂ€lismaalane)$1,800 kuni $2,500Privaatne 1–2 magamistoaga villa basseiniga, kohalik ja lÀÀne toit, skooterit, spordiklubi, regulaarne vaba aeg
Premium (kÔrgetasemeline elu)$3,000 kuni $5,000Luksusvilla, peened restoranid, autojuht, premium spordiklubi, wellness-teenused, rannaklubid
Pere (2 tĂ€iskasvanut + 1–2 last)$4,000 kuni $6,500Perevilla, rahvusvaheline kool, autorent, pere tervisekindlustus, toiduained

Majutus: teie suurim kulu

Privaatne villa basseiniga Canggus Balil — pikaajaline ĂŒĂŒr vĂ€lismaalastele

Rent on suurim ĂŒksik kulurida igas Bali eelarves. See vĂ”ib ka drastiliselt erineda sĂ”ltuvalt piirkonnast, kinnisvara tĂŒĂŒbist ja lepingu pikkusest. Pikaajalised ĂŒĂŒrilepingud (6–12 kuud) on kuupĂ”hiselt oluliselt odavamad kui lĂŒhiajalised vĂ”i kuulised broneeringud.

ĂœĂŒrihinnad piirkonniti (2026, kuus, pikaajaline)

PiirkondEelarveKeskmine villa / korterLuksusvilla
Canggu / Berawa$400 kuni $700$1,000 kuni $1,800$2,500+
Seminyak$400 kuni $700$1,000 kuni $1,800$2,500+
Uluwatu$300 kuni $600$800 kuni $1,500$2,500+
Ubud$300 kuni $600$800 kuni $1,500$2,000+
Sanur$300 kuni $500$700 kuni $1,200$1,800+
Pererenan$300 kuni $500$700 kuni $1,300$2,000+

Eelarvevariant Canggus vĂ”ib olla tuba ĂŒhisvilkas vĂ”i vĂ€ike stuudio. Keskmine valik on tavaliselt privaatne ĂŒhe- vĂ”i kahetoaline villa basseiniga, köögiga ja WiFiga. Luksus tĂ€hendab kolmetoalist villat kvaliteetse sisustusega, suure basseiniga, igapĂ€evase koristusega ja aiaga. Iga piirkonna hindade ja elustiili tegureid selgitab pĂ”hjalikumalt meie Bali maapiirkondadetsoneerimise juhend.

Kuidas leida pikaajalisi ĂŒĂŒripindu: Facebooki grupid (Bali Long Term Rentals, Canggu Community) on jĂ€tkuvalt populaarseim kanal. Kinnisvaramaaklerid saavad samuti aidata, eriti kĂ”rgema klassi kinnisvara puhul. VĂ€ltige lĂŒhiajaliste platvormide kaudu pikaajalist broneerimist — maksate kaks kuni kolm korda tegelikust turuhinnast rohkem.

Kinnisvarainvestoritele: Need ĂŒĂŒrihinnad on tootluse vĂ”rrandi teine pool. Kahetoaline villa Canggus, mis rendib pikaajaliselt $1,500/kuus, vĂ”ib lĂŒhiajalise rendi platvormidel tuua $150 kuni $250 öö kohta. Lugege meie Bali kinnisvarainvesteeringute juhendit 2026 tootlusandmete jaoks →

📖 Tasuta allalaadimine — Bali investeerimisjuhend

Kas kaalute Balil elades investeerimist? TÀielik PDF investeerimisjuhend sisaldab tootlusandmeid piirkonniti, ROI kalkulaatoreid, Ôiguslike struktuuride vÔrdlusi ja tegelikke juhtumuuringuid lÔpetatud projektidest.

  • ✅ Piirkondade 5-aastane hinnaprognoos (2026–2030)
  • ✅ ROI kalkulaatori tabel
  • ✅ Arendajate hindamismaatriks riskianalĂŒĂŒsiga
  • ✅ 12 tegelikku juhtumuuringut netotootluse jaotustega
Laadi alla tasuta investeerimisjuhend → Liitu 100+ investoriga, kes seda juhendit kasutasid

Toit ja söömine

Kohalik warungi eine Balil — soodne söömine vĂ€lismaalastele ja diginomaadidele

Toit on valdkond, kus Bali muutub mĂ€rkimisvÀÀrselt soodsaks. Kohalikku kööki nautides saab hĂ€sti sĂŒĂŒa vĂ€ga vĂ€ikese summa eest — igapĂ€evane lÀÀne tasemega söömine maksab siiski vĂ€hem kui enamikus Euroopa linnades.

KategooriaMaksumus
Kohalik warungi eine (nasi goreng, mie goreng, nasi campur)$1.50 kuni $3
LÀÀne stiilis kohviku eine (brunch, burger, pasta)$5 kuni $12
KÔrgema klassi restorani Ôhtusöök$25 kuni $50 inimese kohta
Kohalik Ôlu (Bintang)$1.50 kuni $3
KÀsitöökokteil rannaklubis$10 kuni $18
Kuine toiduainete kulu (kohalik turukaup)$100 kuni $200
Kuine toiduainete kulu (imporditud / lÀÀne tooted)$200 kuni $400
Toidu kohaletoimetamine (GoFood / GrabFood)$2 kuni $8 tellimuse kohta, kulleritasu alla $1

Kui sööte kohalikes warungites kaks korda pĂ€evas ja teete aeg-ajalt kodus sĂŒĂŒa, vĂ”ib toidule kuluda $200 kuni $350 kuus. Kohalike ja lÀÀne restoranide kombineerimisel planeerige $400 kuni $600. IgapĂ€evaselt lÀÀne restoranides söömine ja premium supermarketist ostmine tĂ€hendab $600 kuni $900.

Bali toidu kohaletoimetuse rakendused (GoFood ja GrabFood) on kiired, odavad ja katavad enamiku restorane. Kulleritasud on tavaliselt alla $1.


Transport

Skooterit Bali teel — soodsaim transpordivĂ”imalus Balil elavatele vĂ€lismaalastele

Enamik vÀlismaalasi liigub skooteriga. See on kiireim, odavaim ja praktiliseim valik Bali kitsastel teedel. Autod sobivad peredele vÔi neile, kes ei soovi mootorrattaga sÔita.

KategooriaMaksumus
Skooterirent (kuus)$60 kuni $120
Autorent (kuus)$300 kuni $600
Bensiin$0.55 kuni $0.65 liiter
Grab / GoJek sĂ”it (lĂŒhike)$1 kuni $3
Grab / GoJek sĂ”it (ĂŒle linna, nt Canggu kuni Uluwatu)$5 kuni $10
Lennujaama transfer$8 kuni $20

Skooterit ja kĂŒtus maksab umbes $80 kuni $140 kuus — piisab igapĂ€evaseks liikumiseks ja nĂ€dalalĂ”pu avastamisretkedeks. Rahvusvaheline juhiluba on tehniliselt nĂ”utav, kuigi jĂ€relevalve erineb. Skooteriga sĂ”ites hankige korralik kindlustus ja kandke kiivrit.


Kommunaalkulud ja internet

Kommunaalteenuste pood Balil — kuised kulud vĂ€lismaalastele ja diginomaadidele

Bali kommunaalkulud on madalad. Peamine muutuja on konditsioneer — terve pĂ€eva jooksul konditsioneeri töötamine vĂ”ib elektriarveid kolmekordistada vĂ”rreldes ainult ventilaatoriga elamisega.

KategooriaMaksumus
Elekter (ventilaator + aeg-ajalt konditsioneer)$30 kuni $60 / kuu
Elekter (konditsioneer regulaarselt)$80 kuni $180 / kuu
Vesi$5 kuni $15 / kuu
Kiudoptiline internet (10–50 Mbps)$25 kuni $50 / kuu
Mobiilne andmeside (20–30 GB)$8 kuni $15 / kuu
Joogivee kohaletoimetamine (19L kanister)$1 kuni $2 tĂŒkk
IganÀdalane koristusteenus$80 kuni $150 / kuu
Pesuteenus (kg kohta)$0.50 kuni $1

Enamik villasid sisaldab WiFi-d rendihinnas. Kui mitte, maksab kiudoptiline internet pakkujatelt nagu IndiHome vĂ”i Biznet $25 kuni $50 kuus — ĂŒldjuhul usaldusvÀÀrne peamistes vĂ€lismaalaste piirkondades. Starlink on samuti Balil saadaval neile, kes vajavad kiiremat ĂŒhendust maapiirkondades. IganĂ€dalane koristaja maksab $80 kuni $150 kuus — paljud keskklassi ja luksusvillad sisaldavad koristust rendihinnas.

đŸ“„ Hangi tĂ€ielik Bali investeerimisjuhend — tasuta

Elamiskulud on vaid pool pildist. TĂ€ielik PDF juhend katab ĂŒĂŒritootlused piirkonniti, Ă”iguslikud omandivormid ja 5-aastased hinnaprognoosid — kĂ”ik, mida vajate otsustamaks, kas Balil elades investeerimine teile sobib.

Laadi alla tasuta investeerimisjuhend →

Tervishoiu ja kindlustus

Erakliinik Balil — tervishoiukulud ja kindlustusvalikud vĂ€lismaalastele 2026

Balil on kvaliteetne erameditsiin lÀÀneriikide hindadest oluliselt madalamate hindadega. Peamised rahvusvahelised haiglad on BIMC (Kuta ja Nusa Dua) ja Siloam Hospital. Rutiinsete probleemide jaoks saavad kohalikud kliinikud enamiku vajadustega efektiivselt hakkama.

KategooriaMaksumus
Perearsti visiit (erakliinik)$15 kuni $40
Eriarsti konsultatsioon$30 kuni $80
Hambaravi (puhastus)$20 kuni $40
Hambaparandus (tÀidis)$25 kuni $50
Tervisekindlustus (pÔhiline, diginomaad)$40 kuni $80 / kuu
Tervisekindlustus (kÔikehÔlmav, rahvusvaheline)$100 kuni $250 / kuu
Erakorraline haiglavisiit$50 kuni $300 (ilma kindlustuseta)

SafetyWing ja Genki on diginomaadide seas populaarsed kindlustusvariandid, alates $40 kuni $50/kuu. Pikaajaliste elanike ja perede jaoks maksab kĂ”ikehĂ”lmav rahvusvaheline tervisekindlustus pakkujatelt nagu Cigna vĂ”i Allianz $100 kuni $250/kuu, olenevalt katvuse tasemest ja vanusest. TĂ”sisemad meditsiiniprotseduurid on paremini lahendatavad Singapuris vĂ”i Bangkokis — enamik kĂ”ikehĂ”lmavaid poliiiseid katab meditsiinilist evakueerimist.


Viisad: mida maksate

Indoneesia viisadokumendid — viisavalikud ja kulud Balil vĂ€lismaalasena elamiseks

Viisakulud sĂ”ltuvad sellest, kui kaua kavatsete jÀÀda ja mida plaanite teha. Kinnisvara soetamise kaudu on vĂ”imalik saada ka investori KITAS — sellest lĂ€hemalt meie juhendis kuidas vĂ€lismaalasena Balil kinnisvara osta. Siin on levinuimad variandid vĂ€lismaalastele ja investoritele 2026. aastal.

Viisa tĂŒĂŒpKestvusMaksumusMĂ€rkused
Viisa saabumisel (VOA)30 pÀeva, pikendatav 60-ni$35 + $35 pikendamineAinult turism. Töötamine keelatud
B211A (sotsiaal- / Àriviisa)60 pÀeva, pikendatav 180-ni$200 kuni $400 (agendi kaudu)Diginomaadide seas populaarseim. Ametlik tööhÔive keelatud
E-Visa (Digital Nomad Visa)Kuni 1 aasta$250 kuni $500KÀivitatud 2024. Kaugtöötajatele, kes teenivad tulu vÀljaspool Indoneesiat
KITAS (ajutine elamisluba)1 kuni 2 aastat$800 kuni $1,500Investoritele, töötajatele, pensionÀridele. NÔuab sponsorit
Second Home Visa5 kuni 10 aastat$130,000+ sÀÀstude tÔendamineKinnisvara omanikele ja suure netovÀÀrtusega isikutele
Investor KITAS (PT PMA kaudu)2 aastat, pikendatavSisaldub PT PMA seadistusesVÀlisomanduses ettevÔtte asutajatele

Enamik diginomaade vaheldab B211A viisasid vÔi kasutab uuemat E-Visa varianti. Pikaajalised elanikud ja kinnisvarainvestorid omavad tavaliselt KITAS-t, sageli sponsoreeritud PT PMA kaudu. Arvestage $200 kuni $500 aastas viiskuludeks nomaadina vÔi $800 kuni $1,500 aastas KITAS-i omanikuna.


Rahvusvahelised koolid (peredele)

Rahvusvaheline kool Balil — Ă”ppemaksud ja valikud vĂ€lismaalaste peredele 2026

Lastega kolimisel on koolitasud tÔenÀoliselt teie suuruselt teine kulu pÀrast majutust. Balil on tugev valik rahvusvahelisi koole erinevate Ôppekavadega.

KoolÕppekavaAastane Ă”ppemaks (umbes)
Green School BaliLooduspÔhine, holistiline$15,000 kuni $22,000
Bali Island SchoolIB (International Baccalaureate)$10,000 kuni $18,000
Canggu Community SchoolCambridge / Austraalia$8,000 kuni $14,000
Sunrise SchoolCambridge / Montessori$5,000 kuni $10,000
Australian Independent SchoolAustraalia Ôppekava$8,000 kuni $15,000
Dyatmika SchoolRiiklik + Cambridge$3,000 kuni $6,000

Õppemaks varieerub oluliselt vanusegruppide lĂ”ikes. Varajased aastad (eelkool) on odavamad. GĂŒmnaasiumiaastad on kĂ”ige kallimad. Enamik koole kĂŒsib lisaks Ă”ppemaksule ka registreerimis- ja hooldustasusid. Üksikasjalikuma ĂŒlevaate saamiseks lugege meie Bali parimad rahvusvahelised koolid juhendit →


Fitness, wellness ja meelelahutus

Wellness ja jooga Balil — fitness ja meelelahutuskulud vĂ€lismaalastele

Siin paistab Bali vÀÀrtus eriti silma. Teenused, mis lÀÀneriikides maksavad $80 kuni $150, maksavad siin $10 kuni $30.

KategooriaMaksumus
Spordiklubi liikmelisus (kohalik)$40 kuni $80 / kuu
Spordiklubi liikmelisus (premium, koos basseini / sauna / coworkinguga)$100 kuni $200 / kuu
Joogarund (ĂŒhekordne)$8 kuni $15
Jooga piiramatu kuupÀÀs$80 kuni $150
Bali massaaĆŸ (60 min)$8 kuni $15
Spa protseduur (premium)$30 kuni $80
Rannaklubi pÀevapÀÀs$15 kuni $50 (sageli kasutatav toidu / jookide arvel)
Coworking ruum$80 kuni $250 / kuu
Surfitund$25 kuni $50
Meeste juukselÔikus (kohalik salong)$3 kuni $8
ManikĂŒĂŒr / pedikĂŒĂŒr$8 kuni $20

Paljud premium spordiklubid Balil (nagu COMO Shambhala, Finns vĂ”i S2S CrossFit) sisaldavad coworking ruume, basseine ja wellness-rajatisi. See teeb $150 kuni $200/kuu liikmelisusest ĂŒllatavalt efektiivse rahakasutuse — kombineerides tööruumi, treeningut ja sotsiaalelu ĂŒhe katuse all.


Bali vÔrreldes teiste populaarsete sihtkohtadega

Üks levinumaid kĂŒsimusi: kuidas Bali vĂ”rdlub teiste vĂ€lismaalaste sihtkohtadega? Siin on keskmise elustiili vĂ”rdlus ĂŒhe inimese kohta kuus.

KuluBaliLissabonBangkokDubaiSydney
1-toaline korter / villa$800 kuni $1,200$1,200 kuni $1,800$600 kuni $1,000$1,800 kuni $2,500$2,000 kuni $3,000
VÀljas söömine (igapÀev)$300 kuni $500$500 kuni $800$300 kuni $500$600 kuni $1,000$800 kuni $1,200
Transport$80 kuni $140$60 kuni $100$80 kuni $150$200 kuni $400$150 kuni $250
Tervisekindlustus$50 kuni $150$80 kuni $200$50 kuni $150$200 kuni $500Kaasatud (avalik)
Spordiklubi + wellness$100 kuni $200$50 kuni $80$60 kuni $100$100 kuni $200$80 kuni $150
Kokku (umbes)$1,800 kuni $2,500$2,200 kuni $3,200$1,500 kuni $2,200$3,500 kuni $5,000$3,500 kuni $5,000

Bali eelis pole ainult hind — see on vÀÀrtus dollari kohta. Majutuse, toidu, wellness-teenuste ja looduskeskkonna kvaliteet, mida $2,000/kuu Balil pakub, vastab sellele, mida $4,000 kuni $5,000 Sydneys vĂ”i Dubais ostab. Miks ĂŒha rohkem investoreid Bali valib, selgitab meie kinnisvarainvesteeringute strateegiateĂŒlevaade.


Kolm kuueelarve nÀidet

Eelarve: diginomaad ($1,400/kuu)

KategooriaKuukulu
Majutus (stuudio vĂ”i ĂŒhisvilla, Canggu)$450
Toit (peamiselt warungid, aeg-ajalt kohvik)$250
Skooterit + kĂŒtus$80
Coworking ruum$120
Kommunaalkulud + internet + telefon$60
Tervisekindlustus (SafetyWing)$50
Meelelahutus + vaba aeg$150
Viiskulud (B211A, jaotatud kuudele)$40
Muud kulud$200
Kokku$1,400

Keskmine: mugav vÀlismaalane ($2,300/kuu)

KategooriaKuukulu
Majutus (privaatne 1-toaline villa basseiniga)$900
Toit (kohalik ja lÀÀne, igapÀev vÀljas)$500
Skooterit + kĂŒtus$100
Kommunaalkulud + internet + telefon + koristaja$200
Tervisekindlustus (kÔikehÔlmav)$120
Spordiklubi + jooga + wellness$150
Meelelahutus (rannaklubid, Ôhtud vÀljas, pÀevareisid)$200
Viiskulud (KITAS, jaotatud kuudele)$80
Muud kulud$150
Kokku$2,300

Premium: luksuslik elustiil ($4,500/kuu)

KategooriaKuukulu
Majutus (3-toaline luksusvilla, Seminyak / Berawa)$2,200
Toit (restoranid igapÀev, premium toidupood)$800
Autorent + kĂŒtus$400
Kommunaalkulud + internet + igapÀevane koristaja + aednik$300
Tervisekindlustus (rahvusvaheline kÔikehÔlmav)$200
Premium spordiklubi + spa + wellness$250
Rannaklubid + peenrestoranid + meelelahutus$350
Kokku$4,500

Juba elate Balil? Teie jÀrgmine samm vÔib olla investeerimine.

Kahetoaline villa Canggus, mis rendib pikaajaliselt $1,500/kuus, vĂ”ib professionaalse halduse juures teenida $30,000 kuni $40,000 aastas puhast renditulu lĂŒhiajalistel platvormidel. Meie tasuta juhend selgitab numbreid.

Laadi alla tasuta investeerimisjuhend →

NÔuanded kulude haldamiseks Balil

Rendige pikaajaliselt. 6 vÔi 12 kuulise lepingu kuumÀÀrad on 30 kuni 50% odavamad kui kuupÔhine broneerimine. Pidage lÀbirÀÀkimisi otse majaomanikega.

Sööge sageli kohalikult. Warungid pakuvad vÀrsket ja maitsvat toitu $2 kuni $3 eine kohta. Te ei pea igapÀev lÀÀne toitu sööma, et hÀsti elada. Bali köök on suurepÀrane.

Pidage lÀbirÀÀkimisi. Kauplemine on turgudel, majaomanikega ja teenuste puhul normaalne ja oodatud. Viisakas lÀbirÀÀkimine on osa kultuurist, mitte tabu.

JĂ€tke pĂ€evane konditsioneer vahele. Ventilaatorid ja risttuulutus töötavad enamikus Bali kodudes hĂ€sti. Hoidke konditsioneer öötundide jaoks. See ĂŒksi vĂ”ib elektriarveid poole vĂ”rra vĂ€hendada.

Kasutage Grab ja GoJek rakendusi. Need katavad sÔite, toidu kohaletoimetamist, toiduainete tellimist ja pakkide saatmist. Odavamad kui taksod ja lÀbipaistev hinnakujundus.

Ostke kohalik SIM-kaart. Telkomsel ja XL Axiata pakuvad soodsaid ettemaksega andmeplaane. 20 kuni 30 GB maksab $8 kuni $15. Lennujaama SIM-kaardid on ĂŒlehinnatud.

PĂ”hjalikuma ĂŒlevaate Balile kolimise praktilistest sammudest leiate meie Balile kolimise juhendist.


MÔeldes elamiskuludest kaugemale: Bali investeeringuna

Paljud vĂ€lismaalased, kes Balile kolivad, kaaluvad lĂ”puks kinnisvarainvesteeringut. Samad turudĂŒnaamikad, mis muudavad Bali elamiseks soodsaks, loovad ka veenvaid tootlusi kinnisvarainvestoritele.

Kahetoaline villa Canggus, mille ehitamiskulud on $200,000, vĂ”ib professionaalse halduse juures teenida $30,000 kuni $40,000 aastas puhast renditulu. See on 15 kuni 20% puhas tootlus — mĂ€rkimisvÀÀrselt kĂ”rgem kui enamik lÀÀne kinnisvaraturge. Kuidas oma investeeringule vĂ€ljumisstrateegiat planeerida, kĂ€sitleb meie vĂ€ljumisstrateegia juhend Bali kinnisvara jaoks.

InvestLand Bali on lĂ”petanud ĂŒle EUR 120M kinnisvaratehinguid 100+ rahvusvahelise investori jaoks. Eesti investoritele pakume koostööd Swedbanki kodulaenuga ja LHV kodulaenuga, mis muudavad Bali kinnisvara soetamise veelgi lihtsamaks.

Valmis muutma Balil elamise Balil investeerimiseks?

Meie tasuta investeerimisjuhend ja tasuta strateegiakĂ”ne on kaks parimat lĂ€htekohta. Ilma kohustuste ja surveta — ainult selged numbrid ja aus nĂ”uanne.


Korduma kippuvad kĂŒsimused

Kas saab Balil elada $1,000 eest kuus?

Jah, aga see nĂ”uab distsipliini. $1,000 eelarve tĂ€hendab lihtsat tuba vĂ”i ĂŒhisvillat, peaaegu ainult kohalikes warungites söömist, piiratud meelelahutust ja skooterit transpordiks. Diginomaadidele, kes on minimaalse elustiiliga rahul, on see teostatav. Enamik vĂ€lismaalasi peab $1,500 kuni $2,000 mugavaks eluks realistlikumaks.

Kui palju vajab paar Balil elamiseks?

Paar saab Balil mugavalt elada $2,500 kuni $3,500 kuus. See katab privaatse ĂŒhe- vĂ”i kahetoalise villa, igapĂ€evase vĂ€ljas söömise, skooterit mĂ”lemale, tervisekindlustuse kahele ja aktiivse sotsiaalelu, sealhulgas spordiklubi, nĂ€dalalĂ”pu tegevused ja aeg-ajalt rannaklubi.

Kas Bali on Taimaast kallim?

Bangkok ja Chiang Mai on majutuse ja kohaliku toidu osas veidi odavamad. Bali on vÔrreldav vÔi pisut kallim. Samas pakub Bali paremat vÀÀrtust wellness-teenustes (jooga, spa, sport), villastiilis majutuses ja elustiili kvaliteedis. Kaks turgu teenivad erinevaid eelistusi, mitte ei konkureeri puhtalt hinnaga.

Milline on kÔige soodsam piirkond Balil elamiseks?

Ubud ja Sanur pakuvad populaarsete vÀlismaalaste piirkondade seas madalaimaid rendihindu. Pererenan on samuti kerkimas soodsama alternatiivina Canggule sarnase elustiili juures. Eelarveline majutus algab $300/kuu kÔigis kolmes piirkonnas.

Kas ma vajan Balil tervisekindlustust?

Tehniliselt mitte, aga tungivalt soovitatav. Bali erameditsiin on rutiinsete visiitide jaoks soodne, kuid tÔsine Ônnetus vÔi haigus ilma kindlustuseta vÔib maksta tuhandeid. Diginomaadide pÔhikindlustus algab $40 kuni $50/kuu. Pered ja pikaajalised elanikud peaksid hankima kÔikehÔlmava rahvusvahelise katvuse.

Kui palju peaks neljaliikmelne pere eelarvestama?

Neljaliikmelne pere kahe koolialise lapsega peaks arvestama $4,500 kuni $6,500 kuus. Suurim muutuja on koolitasud — rahvusvahelise kooli Ă”ppemaks ulatub $5,000 kuni $22,000 aastas lapse kohta. Lisanduvad perevilla rent ($1,500 kuni $2,500), autorent ($300 kuni $600), toiduained ja tervishoid.

Kas Bali muutub kallimaks?

Jah, jĂ€rk-jĂ€rgult. Rendihinnad Canggus ja Seminyakis on viimase kahe aasta jooksul tĂ”usnud 10 kuni 15%, tingituna kasvanud nĂ”udlusest diginomaadide ja investorite poolt. Ubud, Sanur ja Pererenan jÀÀvad soodsamaks. Toidu- ja transpordikulud on pĂŒsinud suhteliselt stabiilsed.

Kas Balist saab seaduslikult kaugtööd teha?

Jah. Indoneesia kĂ€ivitas 2024. aastal E-Visa (Digital Nomad Visa), mis vĂ”imaldab kaugtöötajatel elada Indoneesias kuni ĂŒhe aasta, teenides tulu vĂ€lismaistelt tööandjatelt vĂ”i klientidelt. B211A sotsiaalviisat kasutavad kaugtöötajad samuti laialdaselt, kuigi see on töötamise eesmĂ€rgil Ă”iguslikult hallis alas.

Millist valuutat peaks Balile kaasa vÔtma?

Indoneesia ruupia (IDR) on kohalik valuuta. Enamiku vĂ€lismaalaste kulutusi — rent, restoranid, teenused — saab maksta IDR-is pangaĂŒlekande vĂ”i sularahaga. MĂ”ned majaomanikud ja teenusepakkujad aktsepteerivad ka USD-d. Pangaautomaadid on laialdaselt kĂ€ttesaadavad. Wise (endine TransferWise) on populaarseim platvorm rahvusvahelisteks ĂŒlekanneteks soodsa vahetuskursiga.

Kuidas vÔrdlevad Bali elamiskulud Euroopaga?

Mugav elustiil Balil maksab ligikaudu 50 kuni 65% vĂ€hem kui vĂ”rreldav elu LÀÀne-Euroopas. Üksik vĂ€lismaalane, kes kulutab Balil $2,000/kuu, vajaks $4,000 kuni $5,000/kuu sarnase elukvaliteedi jaoks linnades nagu Barcelona, Lissabon vĂ”i Amsterdam. Vahe on veelgi suurem Londoni, Pariisi vĂ”i ZĂŒrichiga vĂ”rreldes.

Ole Bali kinnisvarainvesteeringutes sammu vÔrra ees

Saa turuĂŒlevaateid, investeerimisvĂ”imalusi ja ekspertnĂ”uandeid Bali kinnisvara kohta — otse oma postkasti.

Liitu Investland Bali uudiskirjaga

Elamiskulud Balil 2026: Tegelikud kuueelarved elustiilide lÔikes | Investland Bali